Güneş Enerjili Golf ve Servis Araçları

elektrikli_araba_golfANTALYA – Antalya Fuarcılık AŞ (ANFAŞ) tarafından bu yıl 22′incisi düzenlenen Uluslararası Konaklama,
Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve  Dekorasyon İhtisas Fuarı’nda bu sene güneş enerjisi ile çalışan golf ve  servis araçlarına da yer verildi.
Fuara katılan Sateksolar  firması, Danimarka menşeli SolarDrive firması tarafından üretilen,  güneş  enerjisi ile çalışan golf ve hizmet araçlarının Türkiye  distribütörlüğünü aldığını açıklarken, Yönetim Kurulu Başkanı Ayfer  Gülüm yeni ürünleri hakkında şunları söyledi:
“Türkiye’de güneş enerjisi ve yenilenebilir enerjiyle çalışan  elektrik, sıcak su, su pompalama ve su arıtma sistem çözümleri sunan  Sateksolar, golf ve servis arabalarına monte edilebilen, güneş  enerjisiyle çalışan
panellerin Türkiye’de satışına Antalya’da düzenlenen  Hotel Equipment Fuarı ile başladı. Depoladığı güneş enerjisiyle bulutlu  havalarda bile çalışmasını sağlayan bu teknoloji harikası ve çevre  dostu paneller görücüye çıktı.”
Kısa mesafe araçları olarak  enerji tasarrufu sağlayan ve Oteller, hastaneler, belediyeler,  üniversitelerde yaygın olarak kullanılabilecek güneş enerjisi ile çalışan bu servis  araçlarının performansına da değinen Sateksolar Yönetim Kurulu Başkanı  Ayfer Gülüm şöyle devam etti:
“Güneş panelleri  takılan golf ve her türlü servis araçları yüksek performansla çalışıyor.

Bulutlu havalarda bile depolanan güneş enerjisini kullanabilen araçlar,  kurumlara ve şirketlere önemli enerji tasarrufu sağlıyor. Elektrik  prizine takılmadan güneş enerjisiyle aküsünü şarj eden araçlar hem çevre  dostu hem de oldukça ekonomik yararlar sağlıyor.”

elektrikli_araba_golf2Fuar’da  hazır bulunan Danimarkalı SolarDrive firması Global Satış ve  Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü
Erik Andersen ise fiyatları 2500-2800  dolar arasında değişen güneş enerjili bu araçlar hakkında şöyle dedi:
“SolarDrive  monte edilen golf ve çok amaçlı servis araba  filoları, başta ABD ve  Kanada olmak üzere Asya ve Avrupa’nın en prestijli golf kulüplerinde ve  sahalarında sorunsuz ve mükemmel şekilde hizmet etmektedir. ABD  ve  Kanada başta olmak üzere 40 ülkeye güneş enerjisiyle çalışan golf ve  servis aracı satıyoruz. Araçlar 2 bin 500 dolar ile 2 bin 800 dolar  arasında satışa sunuluyor. Türkiye pazarı çok ilginç ve büyüme imkanı  bulunuyor. Güneş enerjisi ile çalışan servis araçlarını kullanan  işletmelerde elektrik faturaları düşüyor. Ayrıca yılda 20 ağaç  kesilmekten kurtuluyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.